P o m o c   b y ł y m   w i ę ź n i o m 

w kryzysie bezdomności

Stowarzyszenie POSTIS we współpracy ze Służbą Więzienną 

w okresie listopad – grudzień 2022 r. realizuje projekt wsparcia dla byłych więźniów w kryzysie bezdomności w ramach programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym. Edycja 2022.

Projekt jest skierowany przede wszystkim do bezdomnych byłych więźniów powyżej 40 lat, którzy opuścili więzienie i przebywają przede wszystkim w województwach: lubelskim, podkarpackim i śląskim. Projekt jest prowadzony do 31.12.2022 r.

Osoby bezdomne po pobycie w więzieniu mogą dzwonić do Stowarzyszenia POSTIS 

na nr telefonów: 81 524 39 66 lub 790 801 609 lub 501 346 554

Osoby bezdomne, po osobistym zgłoszeniu telefonicznym, na podstawie przesłanego (e-mailem na adres [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres 20-601 Lublin, ul. Zana 3a)  świadectwa zwolnienia z zakładu karnego mogą otrzymać:

1. opłatę za wynajem pokoju z dostępem do kuchni i łazienki lub pobyt w hostelu lub pobyt pokojach gościnnych itd. na okres 2 miesięcy. Stowarzyszenie opłaca miejsca noclegów, nie przekazuje byłemu więźniowi pieniędzy.

2. e-kod na telefon do sieci sklepów Biedronka, na kwotę 500,00 zł., na zakupy (bez możliwości zakupu alkoholu i papierosów).

3. m.in. e-poradę telefoniczną lub poradę stacjonarną asystenta osoby bezdomnej lub/i doradcy zawodowego lub/i psychologa lub/i wolontariusza.

 

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane z dotacji Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym.” Edycja 2022.